Regulovčík 2024

ÚSTECKÝ KRAJ - Dopravní policisté "rozhýbali“ křižovatku. 

Ve čtvrtek 13. června 2024 proběhlo krajské kolo již 16. ročníku soutěže Regulovčík 2024, která se skládá z teoretické a praktické části. Soutěže se zúčastnilo 13 dopravních policistů ze všech útvarů dopravní policie z celého Ústeckého kraje, včetně dálničního oddělení. Soutěž byla zahájena teoretickou částí, při níž policisté prokázali své znalosti pravidel silničního provozu a odborných právních předpisů, pro zvládnutí testu museli splnit časový limit. Policisté dále absolvovali „jízdu zručnosti“ a vyhledávání osoby. Soutěž vyvrcholila praktickou částí na  křižovatce ulic Revoluční x Panská x U Trati v Ústí nad Labem, při níž policisté prokázali své umění řídit dopravu přímo na křižovatce.  Porotci posuzovali například, jakým způsobem vstupuje policista do vozovky při střídání kolegy, ústroj policisty, postoj, srozumitelnost a provedení samotných pokynů, řešení vzniklých situací atd. 

Během soutěže vyšlo najevo, že velké množství řidičů nemá s pokyny policisty, kterými řídí křižovatku, mnoho zkušeností. Došlo k situacím, kdy řidiči najížděli do křižovatky prakticky bezhlavě a vlastně ani nevěděli, zda mohou pokračovat v jízdě, nebo mají zastavit. Pokyny dopravních policistů dělaly problémy i chodcům. 

Výsledky soutěže:

  1. pprap. Ondřej Hrdlička, Dopravní inspektorát, Územní odbor Litoměřice
  2. pprap. Sandra Brabencová, Odbor služby dopravní policie, Oddělení silničního dohledu
  3. prap. Jan Vágner, Dopravní inspektorát, Územní odbor Most

Policisté, kteří se umístili na prvním a druhém místě, se kvalifikovali do celorepublikové soutěže regulovčíků, která proběhne 19. 9. 2024 ve Zlíně. Vítězové na prvních třech příčkách obdrželi ceny věnované Krajským ředitelstvím policie Ústeckého kraje.

13. června 2024
kpt. Mgr. Tomáš Frolík
oddělení tisku a prevence

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image